Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Piątka

Nauka - Zabawa - Przyjaźń

6 latki w naszej szkole

Zapraszamy dzieci sześcioletnie do naszej szkoły!

Drodzy rodzice, pamiętajcie:

  • Sześciolatek w szkole to mądre wspieranie dzieciństwa.
  • Jeżeli dziecko jest mądre i bystre, nie zostawiajcie go w przedszkolu, dajcie mu się rozwijać, nauka szkolna będzie dla niego dobrodziejstwek i niesamowitą zabawą!
  • Otwórzcie dziecku drogę do przyszłości - dziecko w pierwszej klasie w bieżącym roku szkolnym oznacza mniej liczne klasy - mniej liczny rocznik ułatwi dalszą drogę edukacyjną - łatwiejszy dostęp do wymarzonej szkły gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej czy na kierunek studiów.

 

Nasza szkoła jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie sześcioletnich uczniów, sale są specjalnie przygotowane dla sześciolatków, odpowiednio wyposażone w pomoce i zabawki.

 

Do potrzeb mniejszych dzieci mamy dostosowaną szkolną szatnię, korytarze, stołówkę, a przede wszystkim toaletę.

Świetlica jest tak zorganizowana, aby rodzice, którzy nie mogą odebrać dzieci zaraz po zakończeniu zajęć, mieli pewność, że ich maluchy są pod dobrą opieką. Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie.

Nasi nauczyciele są odpowiednio wyszkoleni, program nauczania dostosowaliśmy do możłiwości dzieci tak, aby zarówno sześciolatki jak i siedmiolatki czuły się w pierwszej klasie komfortowo.

Dzieci 6-letnie najczęściej nie są jeszcze gotowe, aby uczestniczyć w 45-minutowych jednostkach lekcyjnych, podczas których muszą siedzieć w ławkach. Stosujemy właściwszą formę, którą są zajęcia wykorzystujące różne rodzaje dziecięcej aktywności, w tym aktywność ruchową, prowadzone w sposób interaktywny – np. na dywanie.

 

   

Co proponujemy

Partnerzy

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.