Nasza szkoła

Nasza szkoła jest niepubliczną szkołą podstawową, małą i kameralną, położoną w zacisznym miejscu w centrum Olsztyna. Sam budynek nie należy do największych - może właśnie z tego powodu panuje w niej niepowtarzalna atmosfera? Wszyscy się znają i pomagają sobie wzajemnie. Nikt nigdy nie jest osamotniony, łączą nas więzy przyjacielskie. Sale lekcyjne wyposażone są w szafki dla uczniów oraz sprzęt multimedialny (tablice interaktywne, komputery i rzutniki multimedialne). Wszystkie sale posiadają stały dostęp do internetu. Posiadamy małą salę gimnastyczną, własną kuchnię serwującą trzy posiłki dziennie, stołówkę. W ogrodzie szkolnym znajduje się ogrodzony i bezpieczny plac zabaw. Zapewniamy profesjonalną kadrę, która stosuje nowoczesne metody i techniki nauczania.

Celem wychowawczym naszej szkoły jest wzmacnianie własnej wartości ucznia oraz kształtowanie umiejętności kierowania własnym postępowaniem. Naszych wychowanków pragniemy przygotować do życia w społeczeństwie demokratycznym, ukształtować w nich postawy obywatelskich, wdrożyć ich do działań na rzecz środowiska lokalnego.

Nowoczesność naszej szkoły polega na wpajaniu uczniom postępowania według nadrzędnej zasady poszanowania i tolerancji dla tradycji różnych narodowości i grup kulturowych oraz respektowania odmienności, jako elementu dzisiejszego nowoczesnego świata. Osiąganie nakreślonych celów w naszej szkole jest możliwe dzięki unikalnej relacji nauczyciela z uczniem, gwarantującej właściwy emocjonalny i społeczny rozwój naszych dzieci.

PIĄTKA to przede wszystkim szkoła bezpieczna. Wiemy jak ważna dla każdego rodzica jest pewność, że jego dziecku nic nie grozi. Bezpieczeństwo – w tym słowie tak dużo się zawiera. Zostawiając dzieci rano w Szkole, możecie być Państwo pewni że każde z nich zostanie zauważone zarówno w aspektach dydaktycznych, jak i społecznych czy duchowych. W tym miejscu nauczyciele i pracownicy Szkoły są dla drugiego człowieka i tej postawy uczą dzieci. Uważamy, że jest to równie ważne jak wysoki poziom nauczania. Ta Szkoła to nie tylko bezpieczne miejsce dla dzieci, wspaniały teren na rozwijanie skrzydeł społecznych i naukowych. U nas żadne dziecko nie jest anonimowe, zas rodzice traktowani są jak partnerzy.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa PIĄTKA uzyskała pozytywną opinię Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty i została wpisana do ewidencji szkół niepublicznych. Prezydent Miasta Olsztyna nadał Szkole uprawnienia szkoły publicznej z dniem rozpoczęcia działalności.

Administrator Danych, Polityka Prywatności.