Niepubliczna Szkoła Podstawowa

Piątka

Nauka - Zabawa - Przyjaźń

eTwinning

Projekty eTwinning

to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
 Wiecęj informacji na stronie http://www.etwinning.pl
 
 
 
Projekty realizowane w naszej szkole:
 
 
Rok szkolny 2017/2018
 
II półrocze:
 
 

 - "Where we come from"

 
 
Klasa 1B wraz z wychowawcą  realizuje półroczny projekt ogólnopolski.
Projekt przedstawia dziedzictwo kulturowe regionów w których mieszkamy. Integruje uczniów z różnych grup wiekowych z terenu całej Polski i nie tylko. Dzięki projektowi chcemy rozwijać ciekawość uczniów, entuzjazm i motywację, aby dowiedzieli się więcej o otaczającym ich świecie. Dzięki temu projektowi będą mieli wgląd w różne wartości kulturowe. Podczas rozwijania ich umiejętności komunikacyjnych i cyfrowych odkryją jak wiele ich łączy.
 
 
- "This is Us - This is You"
 
 
 
Klasa 1B wraz z wychowawcą realizuje półroczny międzynarodowy projekt.
This is a project for students aged 5-10 years old to get to know other students in different countries, some of which they might have already visited and have some knowledge of, and other countries that students may have not. 
THIS IS US, THIS IS YOU want to develop students' curiosity, enthusiasm and motivation to find out more about the world around them. Thanks to this project they will have an insight into different cultures and beliefs and appreciate how we all have a common thread while developing their communication and digital skills.
 
 
- "My school bag Project - Show and Tell" 
 
 

Klasa 1B wraz z wychowawcą realizuje międzynarodowy projekt.

Main goals are to learn English and to share with other students around Europe in a fun way.

Project's aims are:
• Practise the main vocabulary learnt, School Objects; colours; numbers and language Chunks as "It's a green ruler!"
• to develop our pupils’ abilities to communicate in a foreign language, share information and connect virtually;
• to enhance our pupils’ skills and facilities, using CLIL lesson: Arts and Crafts mainly.
• work with others teachers and learn from each other.


 
 
I półrocze
 
- "Christmas is coming... Święta tuż, tuż" 
 


Projekt miał na celu przybliżenie tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, ukazanie sposobów zaangażowania się uczniów w przygotowania przedstawień jasełkowych , kiermaszu świątecznego oraz warsztatów z rodzicami. 
Projekt koordynowany był przez panią Paulinę Kurowską-Loryńską, do realizacji projektu włączyły się klasy  1A, 1B, 3A. Projekt był o zasięgu ogólnopolskim.
 
Działania poszczególnych grup można obejrzeć na platformie eTwinning https://twinspace.etwinning.net/53322
 
Film podsumowujący działania w projekcie 
 

 
 
 
- "Tradycje bożonarodzeniowe w różnych regionach Polski" 
 
 
Projekt miał na celu porównanie i ukazanie dzieciom tradycji, zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych i noworocznych w różnych regionach Polski. W trakcie wielu wieków historii naszego kraju, kultura polska była poddawana różnym wpływom zagranicznym, co z całą pewnością można obserwować do dziś... Projekt o zasięgu ogólnopolskim realizowała wraz z nauczycielem p. Pauliną Kurowską-Loryńską przez cały grudzień klasa 1B.
 
Działania klasy 1B oraz partnerów projektu można obejrzeć na platformie eTwinning https://twinspace.etwinning.net/53817/home
 
 
Filmy klasy 1B z realizacji projektu:
 
 

   

  

 

 

 

 

 

Co proponujemy

Partnerzy

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.